Biblioteka szkolna czynna jest:

poniedziałek 8.00 – 14.00

wtorek 8.00 – 15.00

środa 8.00 – 14.00

czwartek 8.00 – 14.00

piątek 8.00 – 13.00

W naszej bibliotece szkolnej można nie tylko wypożyczyć lektury, ale także wiele nowych książeczek dostosowanych do wieku i umiejętności czytelniczych. Oferujemy swobodny dostęp do półek, by czytelnicy mogli przed wypożyczeniem swobodnie przejrzeć wybraną książkę i zdecydować, czy im się podoba. W wyborze pomaga także nauczyciel bibliotekarz.

Uczniom klas pierwszych , mimo braku umiejętności czytania, wypożyczamy książeczki, by nabyły dobrych nawyków czytelniczych i potem z ochotą sięgały po dostępną literaturę.

Biblioteka dysponuje czytelnią w której panuje domowa atmosfera. Można tu zagrać przy stole w gry planszowe, szachy, lub wygodnie w fotelach poczytać gazety „Kumpel”, „Junior”, „National Geographic”, „Fokus”, „Odkrywca” oraz „poczytajki” (książeczki z darów). Można także przy biureczku odrobić zadanie domowe, pokolorować mandale lub zjeść drugie śniadanie.

Biblioteka to miejsce dla dzieci, które nie lubią gwaru przerw i chcą kulturalnie spędzić czas. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów klas I – III.

W bibliotece organizowane są konkursy : pięknego czytania dla klas II, plastyczny „Ulubiona książka moich rodziców”, I Gminny Konkurs na ozdoby świąteczne, Gminny Konkurs Recytatorski klas I – IV… Prowadzone są też zajęcia biblioteczne „Czytanie na dywanie” dla uczniów klas nauczania wczesnoszkolnego.

Serdecznie zapraszamy do pobuszowania w świecie książek. :)

 Dnia 12 marca 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z niebanalną osobowością naszej lokalnej społeczności - podróżnikiem Radzimirem Burzyńskim.

Pan Radzimir opowiadał o różnorodności ludzi na świecie. Przedstawił ich specyficzny ubiór i gusty kulinarne. Zwrócił uwagę na sytuację dzieci w biedniejszych regionach świata. Posiłkując się prezentacją multimedialną, pokazał uczniom życie dzieci w Nepalu i poprosił o wsparcie poprzez zakup breloczka- cegiełki. Opowiedział również o przygotowaniach i trudach wspinaczki wysokogórskiej. Subtelnie zachęcił uczniów do nauki języków obcych (tak bardzo potrzebnych podczas podróży) oraz do inspirowania się poprzez przeglądanie, czytanie wszelkich albumów, folderów i książek przyrodniczo - przygodowych.
Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Pan Radzimir chętnie odpowiadał na pytania dzieci i nauczycieli. Serdecznie mu dziękujemy.


PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Pod koniec lutego, uczniowie klas pierwszych pomyślnie przeszli test czytania i złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytali i szanowali książki. W ramach testu rozwiązywali rebusy i krzyżówki, wyszukiwali różnice, rozpoznawali książkowe postacie. Po pasowaniu, każdy otrzymał tekst przyrzeczenia do wklejenia do zeszytu i odcisnął swój kciuk na Akcie Pasowania
PRZYRZEKAM CI KSIĄŻKO:
- NIE DOTKNĘ CIĘ BRUDNYMI RĘKAMI
- NIE BĘDĘ CZYTAĆ PRZY JEDZENIU
- NIE BĘDĘ ZAGINAĆ ROGÓW KARTEK
- NIE BĘDĘ PO TOBIE PISAĆ I RYSOWAĆ
- NIE BĘDĘ WYRYWAĆ KARTEK
- ZAWSZE ODŁOŻĘ CIĘ NA PÓŁKĘ
- PO PRZECZYTANIU ODDAM CIĘ DO BIBLIOTEKI, BYŚ MOGŁA INNYCH PRZENIEŚĆ W ŚWIAT FANTAZJI I PRZYGÓD
- BĘDĘ ZAWSZE TWOIM PRZYJACIELEM

 


ROZSTRZYGNIĘTY I Gminny Konkurs Biblioteczny w formie plastycznej „Dekoracje świąteczne”


Biblioteka PSP3 i Biblioteka Miejska w Zdzieszowicach w grudniu 2018 r. zorganizowała dwuetapowy konkurs. 18.01.2019 r. nastąpiło wręczenie dyplomów i książkowych nagród. Mamy laureatów!
- w kategorii ozdoby stołu:
I m ADAM SMYKAŁA kl. II a
I m OLIWER BRUDEK kl. I c
II m IGOR KRÓLIKOWSKI kl. III a
II m AURELIA RUSINEK kl. I c
III m DOMINIK WILEMSKI kl. III a
wyróżnienie WIKTORIA SIERADZKA kl. III a

- w kategorii ozdoby okien i drzwi:
II m WIKTORIA HOMA kl. III a
II m JULIA GRUDNIEWSKA kl. V a

- w kategorii sopki bożonarodzeniowe:
II m BOGUSŁAWA KURA kl. III a

Warto wspomnieć, że w etapie szkolnym udział wzięli także inni uczniowie: Patryk Kośmider, Miłosz Nowicki, Adrian Minkiewicz, Martyna Miedzińska, Grzegorz Buc- Gondek i Maksymilian Wenszka.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY! ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W DRUGIEJ EDYCJI W LISTOPADZIE 2019R. :)